Відбувся фаховий семінар кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка

28.02.2023 | 19:48
23 лютого у змішаному форматі відбувся фаховий семінар кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, на якому аспірантка Адріана Генц презентувала результати дисертаційного дослідження “Розвиток історіографії української літератури у ХІХ—ХХ столітті: форми, нарації, функції“.
Здобувачка наголосила на важливих аспектах вивчення історико-літературного дискурсу означеного періоду та окреслила стрижневі завдання, які були зреалізовані у її роботі. На думку дослідниці, методологія сприйняття історико-літературної дійсності у ХІХ–ХХ столітті, яка  зумовлена загальною еволюцією літературного процесу, передовсім засвідчує змінність мистецьких орієнтирів, розвиток філософських поглядів, переосмислення літературознавчої парадигми.
З позитивною оцінкою роботи А. Генц  виступив науковий керівник — завідувач кафедри української літератури ім. акад. Михайла Возняка Володимир Микитюк.
Згодом рецензію на дисертацію А. Генц представила доцентка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Мар’яна Гірняк.
З рецензією дисертації також виступила доцентка кафедри української преси, директорка Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Тихолоз.
До виголошеної доповіді було поставлено низку запитань, на які дисертанка вичерпно відповіла.
Заслухавши й обговоривши доповідь А. Генц,  а також результати попередньої експертизи представленої дисертації, виступи наукового керівника та рецензентів, кафедра української літератури імені академіка Михайла Возняка рекомендувала дисертаційну роботу здобувачки до захисту для здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 “Гуманітарні науки” за спеціальністю 035 “Філологія”.