Відбувся круглий стіл «Як читати тексти неоднозначних українських радянських письменників?»

19.10.2023 | 10:26

17 жовтня 2023 року в Інституті українознавства ім. І.Крипʼякевича НАН України відбувся круглий стіл «Як читати тексти неоднозначних українських радянських письменників», організований відділом української літератури.

У розмові взяли участь завідувач кафедри української літератури Львівського національного університету ім. І.Франка Володимир Микитюк, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Олександр Луцький, старший науковий співробітник відділу української літератури Петро Шкрабʼюк, старший науковий співробітник відділу нової історії  Роман Голик, старша наукова співробітниця відділу української літератури Наталія Мочернюк, наукова співробітниця відділу української літератури Наталія Філоненко, завідувач відділу української літератури Тарас Пастух.

Доповідачі говорили про те, що українська радянська література повинна бути осмислена сучасною гуманітаристикою, оскільки таке осмислення засвідчуватиме необхідний етап розвитку рефлексій про літературу. У такому випадку до уваги необхідно брати два визначальні показники: естетичний рівень текстів та відображення в них української колективної ідентичності. Тексти мають прочитуватися в парадигмі герменевтичного наближення, де важливими складовими є історичний час постання тексту (і факти, які так чи так його стосуються, – в усій їхній повноті), а також час рецепції цього тексту. Таке прочитування необхідне для творення нового канону літератури і для остаточного прощання з минулим…