Відбувся онлайн-семінар “Перська мова: історичні корені та процеси трансформації”

03.12.2020 | 16:17

3 грудня 2020 року викладачі-іраністи кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича доц. Максимів О.Й., доц. Стельмах М.Ю., асист. Ключник С.Д., асист. Вишневська Н.З. та студенти, які вивчають перську мову, взяли участь в онлайн-семінарі, організатором якого було Посольство Ісламської Республіки Іран в Україні, на тему: “Перська мова: історичні корені та процеси трансформації”.

З доповіддю на семінарі виступив сходознавець, перекладач перської мови, к. і. н. Валерій Храновський, який розповів про історію, розвиток і трансформації перської мови, про різномаїття мов і говірок, поширених на території сучасного Ірану, а також про спорідненість слів в індоєвропейських мовах, про давньоперську лексику в сучасній перській мові та інших мовах, зокрема українській.