Відвідини студентами філологічного факультету Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрми на Лонцького”

27.03.2024 | 22:37

27 березня 2024 року студенти першого курсу філологічного факультету, які навчаються за ОП «Літературна творчість», разом із порадником групи, доцентом кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Мар’яною Гірняк, відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Студенти мали змогу ознайомитися з історією репресій трьох окупаційних влад (польської, німецької та радянської) проти українського народу, почути і навіть відчути ті страждання, які переживали в’язні у стінах катівні. «Ця екскурсія, –  ділиться своїми враженнями студент Сергій Маслій, – насправді, попри дискомфорт у почутті постійної напруги, чудова тим, що це все відчувається “на власній шкурі”. Екскурсія налаштована на пробудження національного стрижня та акцентує на гідності українців. Для мене найбільш символічним та знаковим були вишивки ікон кістками риби — чи не єдине людяне у тому безумстві “О найсвятіше серце Ісуса, помилуй нас”».