VIVAT ACADEMIA. Секція “Полоністика”

12.05.2022 | 07:49
11 травня 2022 року студенти (Зоряна Дудинець, Марта Венгрин) та аспірантка (Лідія Пуздрак) кафедри польської філології взяли участь у ювілейній ХХ Міжнародній науковій конференції
молодих філологів “VIVAT ACADEMIA”. Учасники виступали у межах секції “Полоністика”, гостями якої теж були студенти Вармінсько-Мазурського університету (Польща). Доповіді стосувались польського мовознавства та літературознавства, а також культурознавчих та логопедичних дисциплін. Учасники мали змогу у форматі онлайн поділитися своїми науковими досягненнями та плідно подискутувати на теми: неологізми та новомова, використання музики та співу під час лікування дефектів мовлення та слуху, польська мова у медіа, проблематика польської фразеології і еміграційної літератури та ін. Цікаво було послухати авторську радіопередачу учасниці секції на тему малознаних фактів про польську мову, дізнатись про причини виникнення експресивізмів на плакатах жіночих мітингів, а також у рамках однієї доповіді оцінити грамотність дописів у соцмережі Instagram. Учасники та гості на основі однієї з доповідей дізнались про те, як захисна маска під час епідемії коронавірусу впливає на комунікацію. Конференція завершилась приємними спогадами минулорічних співпраць між університетами (про які згадала гість конференції – професор Рената Макаревіч), а також щирими побажаннями учасників про те, щоб невдовзі якнайшвидше зустрітись у стінах університету.