Вийшла колективна монографія «Література та історія: антропос–топос–тропос»

09.01.2024 | 15:07

Шановні колеги!

Раді повідомити, що вийшла колективна монографія «Література та історія: антропос–топос–тропос». Пропонована праця ґрунтується на дослідженнях, оприлюднених на конференції до 20-річчя кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Вона відзначається внутрішньою єдністю: заявлені в ній проблеми теорії літератури та порівняльного літературознавства присвячені аналізові проблематики літературних текстів ХІХ–ХХІ ст., поетики мистецьких полотен, жанрово-композиційної структури, образної специфіки художньої літератури та інших видів мистецтва. Кожна із цих проблем актуалізується крізь призму людинознавчого аналізу літературного твору (антропос), його зв’язку з ландшафтним середовищем (топос) та часопросторовими зв’язками (тропос). Представлені в монографії ідеї чітко постулюють міждисциплінарний характер сучасної гуманітаристики. Питання теорії літератури та компаративістики, інтермедіальних студій відображені на сторінках колективної монографії «Література та історія: антропос– топос–тропос», яку сьогодні пропонуємо студентам, магістрантам, аспірантам, літературознавцям – усім тим, хто цікавиться проблематикою сучасної гуманітаристики.

завантажити