Ювілейний семінар “360 кРОКІВ до Лесі Українки”

11.10.2021 | 09:23

8 жовтня 2021 р. на катедрі слов’янської філології ім. проф. Іларіона Свєнціцького відбувся у співпраці з Посольством України в Болгарії. Гостями семінару були відомий болгарський поет та перекладач Дімітр Хрістов, який цьогоріч переклав “Бояриню” Лесі Українки болгарською мовою, та його дружина, письменниця і перекладачка Анна Багряна. Пан Дімітр розповів про рецепцію перекладів творів Л. Українки в Болгарії, презентував найновіший переклад драми та продекламував улюблений уривок з твору. Анна Багряна поділилася власним письменницьким досвідом та розповіла про виклики у перекладацькій практиці. Письменниця пообіцяла студентам-болгаристам провести екскурсію у с. Владая, де протягом року проживала Леся Українка, та розповіла про “болгарський період” поетеси. Студенти-болгаристи брали активну участь у семінарі, який з цікавої розповіді перетворився на жвавий двомовний діалог. Студенти дізналися чимало захопливих фактів з життя болгарських письменників – ровесників Лесі Українки, ділилися власними знаннями з болгарської літератури та своїми науковими напрацюваннями. Цей семінар надихнув усіх на активізацію спільних проєктів. Посольство України в Болгарії люб’язно подарувало для студентів та бібліотеки катедри кілька примірників перекладу “Боярині”. Текст: Анастасія Осідач та Марта Поліщук.