Заходи з нагоди 190-річчя львівської полоністики

04.10.2016 | 19:40

Шановні Пані та Панове!

Із приємністю запрошуємо Вас узяти участь у заходах з нагоди 190-річчя львівської полоністики, що передбачають:

• наукову конференцію «Полоністика у ХХІ столітті: між локальним і глобальним. До 190-річчя польської філології у Львівському університеті», яку організовує Кафедра польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка,
  • інтеграційну зустріч «I Biesiada Polonistyczna»
  • методичний семінар для вчителів польської мови з Львівської області.

Заходи відбуватимуться 17–20 листопада 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Головною метою нашої зустрічі стане інтеграція полоністичного середовища, презентація індивідуальних і колективних наукових досягнень. Часто, на жаль, ми мало знаємо одні про одних, про нашу наукову й навчальну діяльність, не використовуємо доробку інших науковців. Ми б дуже хотіли, аби наша зустріч стала відкритою і циклічною, щоб ми могли раз на рік зустрітися, поділитися своїми досягненнями, а також разом напрацювати шляхи розв’язання проблем, яких чимало. Ми запрошуємо не тільки заслужених наукових працівників, а також (а може, передусім) молодих науковців, котрі тільки розпочинають свій полоністичних шлях. Ми також запрошуємо вчителів чи викладачів, які, можливо, ще не почали науково аналізувати свою дидактичну діяльність у школах (середніх, суботніх, приватних мовних школах та ін.), вищих навчальних закладах, але хотіли б поділитися своїм практичним досвідом. Під час зустрічі «I Biesiada Polonistyczna» буде можливість виступити перед теоретиками з університетських кафедр: ми дуже зацікавлені в інтеграції української полоністики з іншими полоністичними осередками за кордоном, інтеграції поколінь, але передусім – викладачів з учителями. Отже, ласкаво запрошуємо друзів української полоністики з Польщі та інших сусідніх країн.

Під час конференційних засідань пропонуємо зосередитися на таких питаннях:

• досягнення локальних полоністичних осередків і виклики, які стоять перед ними;
  • співпраця університетської полоністики зі шкільною практикою;
  • сучасні горизонти мовознавчих, літературознавчих та культурологічних досліджень у галузі полоністики.

Графік проведення заходів:

17 листопада – четвер 18 листопада – п’ятниця 19 листопада – субота 20 листопада – неділя
Методичний семінар для вчителів Методичний семінар для вчителів Відкриття наукової конференції Наукова конференція / Методичний семінар для вчителів
Методичний семінар для вчителів Дискусійна панель – вища школа, середня школа: інтеграція Наукова конференція/ Методичний семінар для вчителів Закриття наукової конференції
Методичний семінар для вчителів Реєстрація учасників наукової конференції Наукова конференція Екскурсія Львовом
Методичний семінар для вчителів Інтеграційна зустріч «I Biesiada Polonistyczna» Урочиста вечеря

Усім учителям з Львівської області забезпечуємо повернення коштів за дорогу, проживання і часткове харчування з 17 до 20 листопада.

Стипендіатам програми «Координація і підтримка вищої полоністичної освіти в Україні – продовження» забезпечуємо повернення коштів за дорогу, проживання і часткове харчування.

Учасники конференції самі покривають видатки. Передбачаємо внесок на публікацію матеріалів конференції, розмір якого залежатиме від умов можливого дофінансування.

До участі в заходах з нагоди 190-річчя львівської полоністики просимо зголошуватися до 15 жовтня 2016 року

Зголошення просимо надсилати:

Учасники конференції: polonistyka.lviv.2016@gmail.com

Учителі: kowalewskijerzy@wp.pl

Стипендіати програми «Координація і підтримка вищої полоністичної освіти в Україні – продовження»: kowalewskijerzy@wp.pl

Алла Кравчук
Остап Сливинський