Запрошення на міждисциплінарний науковий семінар «Перехресні стежки»

25.03.2024 | 12:53
Вельмишановні колеги!
У вівторок, 26 березня, о 15:15 в 305 аудиторії (вул. Університетська, 1) відбудеться засідання Франківського щомісячного міждисциплінарного наукового семінару «Перехресні стежки».
З доповіддю «Тарас Франко і комеморативні практики радянської доби» виступить директорка Інституту франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, докторантка кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка Наталя Тихолоз.
Прихід «перших совітів» на західноукраїнські землі для родини Івана Франка закінчився безслідним зникненням Петра Франка (найімовірніше був розстріляний за націоналістичну діяльність). Знищивши одного сина Івана Франка, після Другої світової війни, радянська влада переключилася на іншого, «живого», нащадка – на Тараса Франка. Він також був прописаний у розряд «націоналістів», але його фізично не знищили і до Сибіру також не відправили. Для сина Каменяра була відведена інша політична роль у столиці УРСР. Яку місію було покладено на Тараса Франка? Чому його так ганебно було звільнено з посади директора музею його батька влітку 1949, а рівно за рік, влітку 1950-го, його з квітами і почестями вітали на головному вокзалі столиці? Про це і не тільки у доповіді Наталі Тихолоз.
До семінару можна долучитися також онлайн за посиланням:
Zoom Meeting https://us05web.zoom.us/j/9622446519?pwd=lw eR3ss7KxCE9u431s92xDf7nh7xk0.1
Passcode: IF2023
Ласкаво запрошуємо!