Запрошуємо на загальноуніверситетську вибіркову дисципліну “Етноестетика”

09.03.2023 | 11:19
Шановні студенти ІІ курсу!

У 6 семестрі 2023-2024 н.р. пропонуємо вам обрати авторський курс проф. Ярослава Гарасима “Етноестетика”.

Курс передбачає системне вивчення етноестетичної специфіки українського пісенного фольклору. Етноестетику відокремлено від дотичних літературознавчих та етнографічних понять, з’ясовано роль естетичних уявлень і критеріїв для утвердження національної своєрідності етнокультур та збереження їхньої непересічності в контексті світового духовного універсуму. Особливої ваги при дослідженні культурних аспектів етноестетичного характеру набуває семантизація категорій „універсальне/національне”, з урахуванням логіки співпричетності та співіснування, що розкривається насамперед через вузлові засоби концептуалізації явищ духовного і фізичного світу в процесі устійнення національної традиції та формування етнічно стереотипізованих форм художньої рецепції навколишньої дійсності. У підсумку, етноестетичний характер сучасних уснословеснознавчих досліджень представлено як поглиблене осмислення теоретичних аспектів у площині національної специфіки процесу фольклоротворчості загалом. Окрему увагу зосереджено на проблемі походження естетичного критеріального канону та встановлення тих найосновніших факторів, що запрограмовують етноестетичну непересічність явищам традиційної духовної культури.