Запрошуємо на загальноуніверситетську вибіркову дисципліну “Українська міфологія і демонологія”

09.03.2023 | 10:46

Дорогі першокурсники!

На наступний навчальний рік (2023-2024) у четвертому семестрі пропонуємо обрати загальноуніверситетську дисципліну «Українська міфологія і демонологія», яку викладатиме доцент кафедри української фольклористики, кандидат філологічних наук Андрій Вовчак.
Завдання курсу – шляхом вивчення основних ідей і компонентів міфологічної світоглядної системи українців сформувати у майбутніх дослідників української словесності вміння і навички, необхідні для адекватного розуміння культурних процесів, а також для всестороннього і глибокого спеціального аналізу проблем становлення і розвитку традиційної обрядовості, фольклорної творчості, зокрема еволюції фольклорних жанрів, особливостей сюжетної, образної-символічної, поетикальної систем, зрештою, такого складного питання, як національна специфіка українського фольклору.
Мета курсу – ознайомити студентів з основними аспектами міфологічної світоглядної системи українців:
– передумовами виникнення й джерелами міфологічного світосприйняття;
– особливостями формування й семантикою українських міфологічних (українські язичницькі божества доби Руської держави) та демонологічних (демонічні істоти у віруваннях українців ХІХ–ХХІ століть) уявлень;
– трансформаціями, яких зазнав старий поганський світогляд під впливом християнізації України;
– сучасним побутуванням архаїчних світоглядних ідей.
Чекаємо на вас!