Засідання підсекції кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства в рамках Звітної наукової конференції викладачів Університету

02.02.2024 | 12:59
У четвер, 01 лютого 2024 року, відбулося засідання підсекції кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства в рамках Звітної наукової конференції викладачів Університету. Було заслухано 16 доповідей, присвячених актуальним проблемам сучасного українського літературознавства:
  1. “Ти знаєш край…”: символ туги за батьківщиною (“Міньйона” Й.В. Ґете і “Наш Міньйон” Богдана Лепкого). Член-кор. НАН України, проф. Ільницький М.М.
  2. Краса, смерть й обмеження мови: зміна викладу у “китайській розповіді” Софії Яблонської як свідчення про зміну мовлячого суб’єкта. Проф. Галета О.І.
  3. Повістка Івана Франка “На дні” в рецепції чеської критики. Проф. Легкий М.З.
  4. Міфопоетика міста в поезії Богдана Ігоря Антонича і Юзефа Чеховича. Доц. Будний В.В.
  5. Інтелектуальний код роману “Безслідний Лукас” Павла Загребельного. Доц. Гірняк М.О.
  6. Концепція “віддаленого читання” Франко Моретті та перспективи розвитку сучасного українського літературознавства. Доц. Зубрицька М.О.
  7. Дрозди, цвіркуни, цикади та інші скрекотухи: до питання про тематичні цикли в “Палатинській Антології”. Доц. Лучук Т.В.
  8. Багатоголосся травматичних досвідів у романі Артема Чеха “Хто ти такий?”. Доц. Федорів У.М.
  9. Науково-педагогічна дієвість часопросторової методології професорки Нонни Копистянської (до 100-річчя від дня народження вченої). Доц. Челецька М. М.
  10. Чи сталося чудо в Головах, або про що мовчать рукописи? Асист. Салій О.Р.
  11. Теоретико-методологічні засади концепції ідейно-етичного естетизму Миколи Гнатишака. Асист. Тепла Ю.М.
  12. Постмодерна концепція міфологічного персонажа. Інтерсеміотичний переклад “Мавки”. Асп. Земляна С.В.
  13. Трансгенераційний аспект посттоталітарної травми. Асп. Герилів Н.Б.
  14. Між традиційним і модерним письмом: до особливостей художнього стилю Валерія Шевчука. Асп. Сокульський М.В.
  15. Постколоніальна рамка жіночого старіння в сучасному українському романі. Асп. Паращина А.С.

Підсумував роботу секції завідувач кафедри проф. Гнатюк М.І. доповіддю на тему “Інше прочитання: українська література у літературознавчому осмисленні Юрія Шереха-Шевельова”.