Засідання підсекції кафедри української літератури в рамках Звітної наукової конференції викладачів Університету

05.02.2024 | 09:12

У четвер, 01 лютого 2024 року, відбулося засідання підсекції кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка в рамках Звітної наукової конференції викладачів Університету.

Розпочав роботу секції завідувач кафедри проф. Микитюк В.І. доповіддю на тему: “Персоналізм як синтез екзистенціальної та релігійної філософії в літературі”.

Також було заслухано 16 доповідей, присвячених актуальним проблемам історії української літератури:

1. Дух Чорногори: Василь Портяк – “сніговий” новеліст кінця ХХ – початку ХХІ ст. Доц. Баса О.М.
2. “Безумовним постулатом літератури покласти красу»: історико- літературні модуси Богдана Лепкого. Асист. Генц А.В.
3. “Може статись: політ твій увічнить це місто” (про поезію Олександра Гордона за збіркою “Метафори любові та війни”). Доц. Горблянський Ю.П.
4. У затінку “Зів’ялого листя”. Час епігонів. Проф. Корнійчук В.С.
5. Дух і літера в бароковому дискурсі. Проф. Криса Б.С.
6. Метафізичні аспекти історіософії Євгена Маланюка. Доц. Крупач М.П.
7. Психодухова сильветка Михайла Драй-Хмари на сторінках Записок НТШ. Доц. Легка О.С.
8. Поетика прозових структур Марка Черемшини. Доц. Микуш С.Й.

9. Телічна спрямованість мистецтва (за романами “Житло” Воло- димира Кашки та “Не-ми” Юрка Ґудзя). Проф. Пастух Т.В.
10. Поетична Україна Тодося Осьмачки. Доц. Працьовитий В.С.
11. Славістичний етап літературознавчої шевченкіани Луки Луціва: хронологія, географія, рецепція. Проф. Роздольська І.В.
12. Літописознавчі рецензії Михайла Грушевського в “Записках НТШ”. Доц. Федорак Н.Л.
13. Причинок до полеміки навколо авторства “Історії русів”. Доц. Чопик Р.Б.
14. Синтез античності в образно-символічному просторі Івана Гнатюка. Асп. Зьола М.Б.
15. Модерністські новели Івана Франка: своєрідність поетики. Асп. Ястремська Д.Н.
16. Белетристичний світ Михайла Павлика у дослідженнях Івана Денисюка. Асп. Онішечко Х.І.