Завершальний акорд Міжнародної наукової конференції «Восьмі Колессівські читання (до 150-річчя з дня народження Філярета Колесси)»

31.10.2021 | 11:21

Пропонуємо матеріал Пресцентру:

30 жовтня 2021 року представники академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка віддали шану українському фольклористу Філярету Колессі. У складі делегації були проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек, в. о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, завідувач кафедри української фольклористики імені Філярета Колесси професор Василь Івашків та доцент тієї ж кафедри Андрій Вовчак. Вшановуючи пам’ять Філярета Колесси, учасники делегації поклали квіти до пам’ятника знаному фольклористу.

Відкриття й освячення єдиного у світі пам’ятника академіку Філярету Колессі відбулося у с.Піщани Стрийської територіальної громади. Саме тут 1871 року народився відомий фольклорист та музикознавець. Автором скульптурного погруддя є львівський скульптор Тарас Мороз. Відкриття пам’ятника приурочили до відзначення 150-річчя від дня народження Філярета Колесси.

До слова, урочисте покладання квітів стало завершальним акордом Міжнародної наукової конференції «Восьмі Колессівські читання (до 150-річчя з дня народження Філярета Колесси)», яка тривала упродовж 28-30 жовтня 2021 року у Львівському університеті.