Зустріч – презентація освітньої – професійної програми «Словацька мова та література»

18.09.2023 | 22:18

18 вересня 2023 року відбулася зустріч – презентація освітньої – професійної програми «Словацька мова та література» другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 035 Філологія, спеціалізацією 035.036 слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – словацька. Зустріч відбулася на платформі ZOOM.

Завідувач катедри слов’янської філолог імені проф. Іларіона Свєнціцьког о доц. Ольга Сорока та гарант магістерської програми доц. Зоряна Гілецька представили обсяг та зміст програми, детально розказали про нормативні курси та вибіркові дисципліни, про зміни, які відбулися у цьогорічній програмі. На зустрічі також була присутня Пахомова Світлана Миколаївна, професор Інституту україністики філософського факультету Пряшівського університету (Словацька Республіка), доктор філологічних наук, колишня багатолітня завідувачка катедри словацької філології Ужгородського національного університету, яка є однією із розробників нашої магістерської програми. Пані Світлана Пахомова наголосила на позитивних змінах у цьогорічній програмі, на важливості та актуальності нормативних дисциплін зі словакістики, які вивчатимуть магістри-словакісти. Вона також розповіла про можливості навчання львівських студентів у рамках програми Еразмус+ або за стипендійною програмою Міністерства освіти Словаччини і про багатолітню співпрацю між нашими університетами, адже саме викладачі-лектори Пряшівського університету допомагали становленню спеціальності «Словацька мова та література» у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Студентка 1 курсу магістратури Софія Недокус поділилася своїми враженнями від роботи над вдосконаленням цієї програми і подякувала робочій групі за отриманий досвід та врахування побажань студентів щодо дисциплін у новій програмі.