Зустрічі словакістів: Сучасна українська література в словацьких перекладах

13.03.2024 | 20:04

#Словацька_мова_та_література_ЛНУ

13 березня 2024 року студенти-словакісти бакалаврського і магістерського рівнів разом із доцентками кафедри слов’янської філології імені проф. Іларіона Свєнціцького Зоряною Гілецькою і Лідією Ходою взяли участь в онлайн лекції словацькою мовою на тему «Literáronymá v ukrajinsko-slovenskom preklade» Адріани Амір з Інституту україністики філософського факультету Пряшівського університету (Словаччина). Лекція присвячена актуальній проблемі перекладу власних назв у художніх творах, зокрема аналізу перекладу на словацьку мову твору Василя Шкляра «Чорний ворон». Відповідаючи на запитання студентів у дискусії, Андріана Амір поділилася своїм досвідом перекладу українських творів на словацьку мову, наголосила на важливості знання перекладачем історії країни, її реалій, дала цінні поради щодо перекладу сленгу, суржику на словацьку мову. Модерувала зустріч лекторка словацької мови і культури в Україні проф. Яна Кесселова.