Науковий семінар катедри української мови імені проф. Івана Ковалика “ТАМІЛА ІВАНІВНА ПАНЬКО – ЛЮДИНА, НАУКОВЕЦЬ, ПЕДАГОГ”

Дата проведення: 2021.11.16 в катедра української мови імені проф. Івана Ковалика

16 листопада 2021 року відбувся відкритий науковий семінар катедри української мови імени проф. Івана Ковалика «Таміла Іванівна Панько – людина, науковець, педагог».

Розпочала науковий семінар завідувачка катедри української мови Зоряна Олегівна Купчинська: «Таміла Іванівна завжди вміла згуртувати людей і до наукових пошуків, і до пісні, і до поїздки на конференцію…Сьогодні вона також нас зібрала. Напередодні сумного дня. Прийшли її друзі, з якими вчилася і товаришувала, і колеги, з якими починала термінологічні  студії, й учні,  яким визначила напрям  у науці,  і ті, які почали працювати    на катедрі   значно  пізніше і знають Тамілу Іванівну не особисто, а за її працями.

Для всіх нас, її учнів, Таміла Іванівна залишилася відомим вченим-термінологом, досвідченим педагогом, вирозумілою і чуйною людиною. Вона для кожного з нас знаходила особливі слова. Після розмови з нею ставало якось спокійніше і затишніше. Тому хочу, щоб сьогодні кожен з нас знайшов теплі слова й для Таміли Іванівни».

З доповіддю про видатну мовознавицю, докторку філологічних наук, професорку Тамілу Панько, яка очолювала катедру з 1975 по 1995 роки, виступила доцент катедри Глібчук Наталія: «Таміла Панько всі свої наукові концепції вибудовувала  в струнку і чітку систему, розглядала мовні явища крізь призму паралінгвістичних факторів. Лише чотири роки Тамілі Іванівні було суджено жити і працювати в умовах незалежної України. Професор немов розправила крила, вдихнула свіжого вітру свободи і невтомно писала тези, статті, монографії, у яких суттєво розширила діапазон своїх наукових зацікавлень».

Спогадами про Тамілу Іванівну поділилися проф. Поповський А. М., Білоус М. П., Булик З. В.,  проф. Мацюк Г. П., проф. Кочан І. М.,  проф. Колоїз Ж. В., Кузьменко О. М., Мазурик Д. В., Пілецький В. І., проф. Івашків В. М.