Березневий форум НТШівців-літературознавців

20.03.2024 | 10:24

Протягом двох днів, 14 і 15 березня, відбувалися традиційні щорічні засідання Літературознавчої комісії Наукового товариства ім. Шевченка в межах XXXV Наукової сесії НТШ. Також традиційно найчисельнішим інституційним представництвом серед наукової літературознавчої спільноти могла похвалитися кафедра української літератури ім. акад. М. Возняка. У програмі першого засідання («Тарас Шевченко і перед ним»), учасники якого зібрались у приміщенні Інституту франкознавства на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, з доповідями виступили, зокрема, завідувач Вознякової кафедри Володимир Микитюк (тема доповіді: «Шевченкознавство Омеляна Огоновського»), доценти кафедри Назар Федорак (голова Літературознавчої комісії та дійсний член НТШ; тема доповіді: «Кирило Студинський – дослідник ранньомодерної літератури (за матеріалами “Записок НТШ”)») та Роман Крохмальний (в. о. декана філологічного факультету; тема доповіді: «Патріотичні концепти і когерентність художніх образів (за текстами Амвросія Метлинського)»), асистентка кафедри Лілія Бомко (тема доповіді: «Феномен усности в українському бароковому проповідництві»). Також присутні заслухали шевченкознавчі виступи дійсних членів НТШ Лариси Бондар і Яреми Кравця, докторинь філологічних наук Мар’яни Комариці й Олени Галети і кандидатки філологічних наук Оксани Левицької.

Наступного дня учасників другого засідання Літературознавчої комісії («Від Пчілки з Черемшиною до наших днів») приймав у себе Львівський національний меморіальний музей імені Івана Франка. Тут із-поміж членів Вознякової кафедри свої доповіді представили професорка та дійсна членкиня НТШ Богдана Криса (тема: «Львівський азбучний вірш: між минулим і майбутнім») і докторантка кафедри Наталя Тихолоз (тема: «Тарас Франко і філологічний метод в українському літературознавстві (довкола “Лиса Микити”)»), а професорка Ірина Роздольська працювала модераторкою першої частини засідання. Загальну наукову картину доповнили й урізноманітнили ґрунтовні та цікаві виступи докторів філологічних наук Алли Швець, Миколи Легкого, Наталії Мочернюк, професора та дійсного члена НТШ Михайла Гнатюка, кандидатів філологічних наук Мар’яни Гірняк, Данила Ільницького (заступника голови Літературознавчої комісії НТШ), Мар’яни Челецької, а також аспірантів Михайла Сокульського й Ангеліни Паращиної.

Традиційні березневі зустрічі літературознавців під егідою НТШ пройшли в атмосфері невимушених, але глибоко інтелектуальних обговорень і дискусій. Учасники засідань склали подяку нашим героїчним воїнам, котрі сьогодні захищають не тільки цілісність і непорушність української землі, але і свободу кожного з нас, забезпечуючи, зокрема, науковцям можливість таких важливих для фахового розвитку конференційних заходів.

Матеріали найбільш актуальних і цікавих для широкого загалу доповідей із цьогорічних засідань Літературознавчої комісії буде представлено на розгляд редакційної колегії «Вісника НТШ».

Назар Федорак

доцент кафедри