24.09.2023 | 20:09

Міжнародна наукова конференція Дев’яті Колессівські читання (до 125-ліття заснування Етнографічної комісії Наукового товариства імені Шевченка). Львів, 27 жовтня 2023 року

Восени 2007 року Кафедра української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка започаткувала Колессівські читання на пошану видатному збирачеві, транскриптору й дослідникові усної народної традиції Філаретові Колессі.

27 жовтня 2023 року Кафедра української фольклористики імені академіка Філарета Колесси планує провести Дев’яті Колессівські читання, приурочені до 125-ліття заснування Етнографічної комісії Наукового товариства імені Шевченка.

На цьогорічних Колессівських читаннях пропонуємо обговорити такі питання:

• народознавчі студії Етнографічної комісії Наукового товариства імені Шевченка;
  • продовження та розвиток напрацювань Етнографічної комісії НТШ;
  • мультидисциплінарність сучасних досліджень традиційної культури;
  • російсько-українська війна у фольклорній традиції: проблеми фіксації, дослідження, публікації;
  • збирання, систематизація й архівування польових фольклорних матеріалів;
  • наукове видання фольклорної спадщини;
  • правові аспекти користування архівними аудіовізуальними документами.

Для виступів у Читаннях організаційний комітет запрошує дослідників з України і зарубіжжя. Засідання, дискусії та форум Читань відкриті для усіх зацікавлених.

Читання відбудуться в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

Мова Читань – українська, англійська.

Регламент виступу: 30 хвилин, з яких  20 хвилин – власне виступ разом з ілюструванням, 10 хвилин – запитання й обговорення доповіді.

Для участі у Читаннях необхідно до 20 жовтня 2023 року подати заявку за посиланням.

Деталі на офіційній інтернет-сторінці Читань.

Організаційний комітет