Lwów, Drohobycz i okolice jako zagłębie literatury polsko-żydowskiej

11.03.2024 | 19:59

7 березня 2024 р. студенти і викладачі катедри польської філології мали чудову нагоду взяти участь у гостьовій лекції Марціна Волка, професора Університету Миколая Коперника в Торуні. Основна тематика заходу – представлення польсько-єврейської літератури та визначення її місця в польській літературі загалом. Знаково, що важливу роль у творчості польських письменників, які походять із наших теренів, відігравав, власне, український простір, околиці Львова: Дрогобич, Стрий, Самбір.

Порушена професором М. Волком проблема польсько-єврейсько-українських літературних взаємин є цікавою та малодослідженою і заслуговує на нове осмислення. Лекція справила неабияке враження на слухачів. Вони отримали нові знання, досвід, відкрили для себе основні напрями наявних досліджень, складність та багатогранність полікультурних відносин.