Новини мовознавчої літератури

15.10.2023 | 12:30
ГЛІБЧУК Н., КОСТІВ О. УКРАЇНСЬКА ДІАЛЕКТОЛОГІЯ. Львів, ЛА «Піраміда». 2023. 552 с.

Рецензенти:

Гриценко Павло Юхимович – доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України

Ястремська Тетяна Олександрівнадоктор філологічних наук, заступник директора Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України

У науково-навчальному виданні розкрито сутність, предмет, систему термінів української діалектології, її звʼязок з іншими науками. З урахуванням сучасного стану розвитку діалектології описано фо­нетичні, морфологічні, синтаксичні й лексичні особливості всіх наріч і діалектів української мови.

Підручник з курсу “Українська діалектологія” вміщує теоретичні відомості, діалектологічні карти, розгорнутий список наукової літера­тури. Наповнення підручника відповідає змістові програми навчальної дисципліни і спрямоване на вироблення в студентів відповідних фахових компетентностей.

Важливою складовою підручника є відеозаписи діалектного матеріалу студентів філологічного факультету.

Діалектні записи студентів доступні на YouTube-каналі катедри української мови імені професора Івана Ковалика Львівського національного університету імені Івана Франка.

Для викладачів і студентів, аспірантів філологічних факультетів, учителів-словесників, усіх, хто цікавиться проблемами функціювання українських діалектів.