Презентація проєкту «Вишивка в одязі видатних українців»

15.07.2022 | 11:00
16 липня 2022 р. о 13. 00 год. в малій конференц-залі Волинського національного університету імені Лесі Українки відбудеться презентація проєкту «Вишивка в одязі видатних українців» (засновниця – Тетяна Зез, науковий куратор – Марина Олійник, музейний координатор – Оксана Константинівська).
Учасники проєкту переконані, що речі, а особливо ті, що належали Т. Шевченку, Лесі Українці, І. Франку та ін., мають свої “біографії”: де, коли і за яких обставин вони з’явилися, за якої нагоди одягалися, як збереглися до сьогодні. Такі історії завжди захоплюють деталями і малознаними фактами про їхніх власників.
Команда однодумців (вишивальниці, музейні працівники, науковці, актори, співаки, журналісти, політики й громадські діячі) продовжили історію орнаментів в одязі видатних українців.
Майстринями «ZETA atelier» (засновниця Тетяна Зез) відшиті та вишиті 30 сорочок (Тараса Шевченка, Лесі Українки, Михайла Старицького, Івана Франка, Дмитра Яворницького, Максима Рильського, Марії Заньковецької, Миколи Садовського, Степана Бандери та ін.) та предмети одягу, оздобленого вишивкою, з родин Косачів, Скоропадських, Рильських та ін. Оригінали цих речей зберігаються в колекціях музеїв України (Київ, Львів, Луцьк, Дніпро, Новоград-Волинський, Колодяжне).
Волинська історія проєкту представлена темою про модерні модні комірці, вишиті білим по білому, які були неодмінним аксесуаром у гардеробі Олени Пчілки та її доньок. Один із комірців О. П. Косач зберігається в Музеї Лесі Українки ВНУ.
Відвідувачі побачать капсульну колекцію одягу на основі комірців із фондів Музею видатних діячів української культури (Київ), Музею Лесі Українки Волинського національного університету (Луцьк), Літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки (Колодяжне).
До дня народження Ольги Драгоманової-Косач – презентація блузки «Олена Пчілка» (автори – Тетяна Зез &Ксенія Лозинська).