Участь студентів-філологів у заходах щодо вшанування подвигу УСС та УГА

02.11.2023 | 12:52

Традиційно 1 листопада академічна спільнота Львівського університету разом із громадськістю міста відзначає річницю Листопадового Чину та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

Цьогоріч вшанування подвигу Українських Січових Стрільців та Української Галицької Армії розпочалося із виконання стрілецьких пісень і реконструкції подій сторічної давності біля пам’ятника Іванові Франку навпроти Львівського університету.

Учасниками заходу були студентська молодь, військові, адміністрація, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка, громадські діячі, представники ветеранських організацій та місцевої влади.

На площі перед пам’ятником Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» відтворило події понад сторічної давнини. Під час заходу з військової вантажівки «січовики» зачитали Відозву Української Національної Ради, прийняту 1 листопада 1918 року. Учасникам зібрання роздали «Стрілецький співаник». Спільно з Академічною чоловічою хоровою капелою «Дударик» присутні виконали пісні Січових Стрільців: «Ой у лузі червона калина», «Хлопці, підемо!», «Не сміє бути в нас страху!».

Завершився захід спільним виконанням Гімну України, який присвятили Українським Героям – борцям за незалежність України. Героїв Листопадового чину вшанували також біля Меморіалу вояків УГА та УСС на Янівському цвинтарі.

За матеріалами – https://lnu.edu.ua/na-ploshchi-pered-lvivskym-universytetom-provely-rekonstruktsiiu-podiy-lystopadovoho-chynu/