Запрошення на презентацію наукового журналу “Галичина: література і культурно-історичні основи”

22.02.2024 | 13:11
Шановні колеги!
26 лютого 2024 р. о 15:00 у Будинку вчених (вул. Листопадового чину, 6, Львів) відбудеться презентацію наукового журналу “Галичина: література і культурно-історичні основи”, засновниками якого є Міністерство освіти і науки України, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка та Інститут Івана Франка НАН України.
Перший випуск видання присвячений вивченню літературної та культурної історії Галичини як знакового регіону України, який виявився на складному перетині цивілізаційних, культурних й ідеологічних процесів протягом всієї своєї історії. Темою випуску є культурна історія українського національного відродження в Галичині періоду між 1848-им і 1870-ми роками. Тексти актуалізують проблеми становлення й розвитку українськомовної преси в Галичині, діяльність і творчість ключових постатей галицької культури, тогочасні літературні тенденції, історичні умови та інтелектуальні інтенції.
На презентації виступлять:
проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Качмар,
головний редактор часопису, професор Університету Марії Склодовської-Кюрі (Люблін) Ігор Набитович,
заступниця головного редактора журналу, старша наукова співробітниця Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника Мар”яна Комариця,
заступник головного редактора журналу, директор Інституту Івана франка НАН України Євген Нахлік,
відповідальний редактор журналу, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Олег Баган,
член редколегії журналу, завідувач кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Микитюк
Модераторка: директорка Інституту франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка Наталя Тихолоз