Гостьова лекція докторки філологічних наук Ольги Леонідівни Кирилюк у рамках освітньої програми «Прикладна лінгвістика»

01.04.2024 | 15:04

27 березня 2024р. відбулася зустріч студентів 4 курсу філологічного факультету із дослідницею судової лінгвістичної експертизи, докторкою філологічних наук Ольгою Леонідівною Кирилюк, завідувачкою кафедри української філології та журналістики Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький). Гостю привітав декан філологічного факультету Роман Олексійович Крохмальний. Зустріч відбувалася в інтерактивній формі. Модератор  проф. Г. Мацюк.

Тема лекції: «Мовознавство  на захисті національної безпеки». Студенти переконалися в ролі лінгвістичних знань у здійсненні семантико-текстологічної експертизи, а саме: когнітивного мовознавства, психолінгвістики та прагмалінгвістики, лінгвоаксіології. Лектор апелювала до теорії значення та інформаційного впливу й  зацікавила студентів прикладами, які ілюстрували нав’язування сем. Студенти зрозуміли сутнісні ознаки мовних злочинів, вчинених повністю або частково, і переконалися, що за допомогою мовознавчого інструментарію можна  зреалізувати свій внесок  в розкритті антиукраїнської пропаганди