Гостьова лекція професорки Світлани Соколової для магістрів ОП «Прикладна лінгвістика»

16.04.2024 | 12:23

16 квітня 2024 р. магістри В. Петришак, Ю.Луцишин, А. Мудрий, І. Мельник, Н. Харко в рамках дисципліни «Мова та ідентичності в Україні: динаміка змін в роки російсько-української війни» слухали лекцію докторки філологічних наук, професорки, керівника наукової групи соціолінгвістики Інституту української мови НАН України Світлани Соколової на тему «Національна та мовна ідентичність українців під час російсько-української війни». Модератор зустрічі-проф. Галина Мацюк.

На лекції студенти розглянули питання про розмежування національної та мовної ідентичностей, про завдання пілотних опитувань соціолінгвістичної групи, набір комунікативних ситуацій для респондентів,  акцентували на характеристиці спокійного суспільства та суспільства в умовах війни, на ставленні до російської мови населення з південних та східних регіонів, аналізували нові виклики перед наукою у вирішенні питань взаємодії мови та ідентичностей. Після лекції проф. Світлана Соколова відповіла на запитання магістрів.