Науковий франкознавчий семінар “Перехресні стежки”

01.02.2023 | 16:30

31 січня 2022 року у стінах Франкового університету у змішаному форматі (очно і віддалено) відбувся міждисциплінарний франківський семінар «Перехресні стежки». З доповіддю «Наше все життя війна є…: символічний капітал Івана Франка як об’єкт боротьби» виступив кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Ігор Медвідь. У своєму виступі, що базувався на великій джерельній базі, доповідач показав розмаїття образів Франка, які витворювали різні соціальні спільноти упродовж століття після смерті письменника. Часто ці образи суперечили один одному і були проєкцією релігійних чи політичних поглядів самих їх промоутерів. Але водночас вони і відображали той суспільний запит на Франка, який був пов’язаний із викликами конкретної доби і кожного нового покоління. Універсальність Франкового генія, вочевидь, і надалі відкриватиме перед нами усе нові множини інтерпретації його особистості та його творчого спадку.

Доповідь викликала жваве обговорення серед фахової спільноти. У дискусії взяли участь директор Інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент Євген Нахлік, завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України, доктор філологічних наук Микола Легкий, завідувач кафедри української літератури імені акад. М. Возняка Львівського університету, проф. Володимир Микитюк, голова Міжнародної асоціації франкознавців, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, проф. Михайло Гнатюк та ін.

Семінар модерувала директорка Інститут франкознавства Наталя Тихолоз.

Дякуємо усім учасникам за увагу та зацікавлення!

До організації події долучилися:

Інститут франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка

Філологічний факультет

Інститут Івана Франка НАН України