УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ «КРАЇНА ФРАНКІАНА»

27.05.2024 | 09:30

25 квітня – 28 травня на Дрогобиччині відбувається літературно-мистецька академія «Країна Франкіана», присвячена великому будівничому української нації: поету, прозаїку, фольклористу, публіцисту Іванові Франку.

Урочисте відкриття академії відбулося 23 травня, коли в Україні відзначається День Героїв. З вітальним словом до учасників зібрання звернувся завідувач кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Микитюк.

З доповіддю «Творчість Івана Франка як психобуттєвий і соціокультурний феномен» виступив франкознавець, доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України Микола Легкий.

Окрім цього, відбулася презентація колективної монографії про видатного українського літературознавця, фольклориста, мовознавця, архівіста, культуролога, дійсного члена НТШ, академіка Михайла Возняка (1881 – 1954) «ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧИЙ ДИСКУРС І СПАДОК МИХАЙЛА ВОЗНЯКА / УПОРЯД. ВОЛОДИМИР МИКИТЮК і НАЗАР ФЕДОРАК» (Львів: ЛНУ ім. І.Франка, 2023. 332 с.).

Заключним акордом урочистого заходу стало виконання хоровими класами І–ІV курсів пісні на слова Івана Франка і музику Миколи Лисенка «Вічний революціонер», яка свого часу вважалася одним із національних гімнів українців.