Весняний голос осіннього номера “Дзвону”

20.10.2017 | 17:24

19 жовтня 2017 року у Франковому університеті відбулася презентація оновленого часопису «Дзвін», так званого «молодіжного випуску» (уже другого в цьому році), який власними прозовими й поетичними творами наповнили молоді літератори з усієї України. Участь у презентації взяли редактори й автори журналу, представники видавництва «Апріорі», яке спричинилося до якісного оформлення й друку видання, студенти та викладачі філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Святослав Пилипчук, декан філологічного факультету, привітав усіх присутніх з важливою подією, появою справді якісного видання, на сторінках якого мають можливість розповісти про себе талановиті молоді поети та прозаїки. Розсипані яблука на обкладинці журналу ілюструють наміри та результати письменницької праці – частувати дозрілими плодами читачів-гурманів. Від часу заснування львівський журнал гуртував довкола себе цікавих авторів і не менш цікавих читачів, залюблених у літературу. З плином років часопис не тільки не знизив планки щодо відбору текстів, а й довершив змістове наповнення відповідним дизайном, якісними ілюстраціями – наголосила у вступному слові Марія Ястремська – літературний редактор, працівник видавництва, модератор зустрічі. Плідна співпраця з молодими авторами – початок нової сторінки історії журналу.

Юрій Коваль, редактор «Дзвону», звернувся до молодих авторів, до студентів Університету з проханням не боятися бути відвертими та сміливими, підтримувати вогонь «Франкової кузні» – літературної студії, яка завжди дарувала натхнення і сили у творчій праці багатьом сучасним письменникам – колишнім студентам Університету. Такий же запал пізнавати світ і творити для світу дописувачі отримували завдяки журналу «Дзвін», на сторінках якого друкували перші свої твори Андрій Содомора, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, багато інших знаних сьогодні письменників.

«Все у літературі має право на життя, якщо це мистецтво слова» – висловив своє ставлення до оновленого журналу Любомир Сеник – професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка. Наголосив, що вимогливість, самокритичність, досвід пізнання людей повинні спонукати кожного митця, юного чи зрілого, до саморозвитку. Окрім того, літератор і літературознавець поділився спогадами з власного життя, адже колись професійну стежку Любомир Тадейович почав у редакції журналу «Жовтень» (колишня назва «Дзвону»).

Назар Федорак, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, звернув увагу на символічну тріаду – «Апріорі» – «Дзвін» – «ЛНУ», яка спричинилася до оживлення часопису, до збільшення його накладу, врешті, до популярності. Відзначив письменник-літературознавець і вік дібраних авторів – золотий, найбільш плідний період для творчості й самовираження. Звернув увагу, що журнал є самобутнім, свідчить про теперішнє української літератури, визначає вектор її розвитку у майбутньому. А ще цей журнал дає змогу відчути смак позаінтернетного життя – творів, надрукованих на папері, а не у швидкоплинній стрічці новин соціальної мережі.

Таке якісне і живе видання – результат неабиякої концентрації творчих зусиль і молодечої наснаги всіх, хто причетний до появи цього «Дзвону» – зазначив Ростислав Чопик, доцент кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка.

Родзинкою презентації стали виступи авторів оновленого «Дзвону» – Юлії Сливки, Міли Романюк, Любомира Лесоніна, Марії Букрій.

Успіхів у подальшій письменницькій праці побажала присутнім Лариса Бондар – професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, керівник цьогорічної літературної студії «Франкова кузня». Літературознавець не тільки проаналізувала виступи молодих письменників, відзначила хист і талант авторів, а й висловилася щодо роботи літературної студії – окреслила перспективу співпраці з зацікавленими студентами у різних напрямах – вивчення секретів народження художнього слова, аналіз публіцистичних жанрів, вивчення літературної критики, наукового мовлення та ін. А ще Лариса Петрівна побажала усім не зупинятися, не втрачати вогник натхнення, тепло якого випромінювали сьогодні твори 15-річних авторів. Наступне заняття «Франкової кузні» відбудеться 6 листопада о 17.00.

Ірина Кметь