Загальноуніверситетська вибіркова дисципліна «Українська міфологія і демонологія»
Дорогі першокурсники!
На наступний навчальний рік (2024-2025) у четвертому семестрі пропонуємо обрати загальноуніверситетську дисципліну «Українська міфологія і демонологія», яку викладатиме завідувач кафедри української фольклористики, професор, доктор філологічних наук Василь Івашків.
Вивчення міфології має особливе пізнавальне значення, адже саме мистецтво слова увібрало в себе й донесло до наших днів численні ідеї і концепції старого світогляду, без належного знання яких годі зрозуміти історію української культури і літератури, як давньої, так і нової. Тож завдання курсу – шляхом вивчення основних ідей і компонентів міфологічної світоглядної системи українців сформувати у майбутніх фахівців уміння і навички, необхідні для адекватного розуміння культурних процесів, а також для всебічного і глибокого спеціального аналізу проблем становлення і розвитку традиційної обрядовості,фольклорної творчості, зокрема еволюції фольклорних жанрів, особливостей сюжетної, образної-символічної,поетикальної систем, зрештою, такого складного питання, як національна специфіка українського фольклору.
![На зображенні може бути: 3 людини та текст](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/430114557_415814981131336_1318437819861885813_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=bHYrKfoTpfQAX8BSj37&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfCqF3754Loo4ZSQErUXgQDA8IFy6-0YNrsdXbV8cbMCJg&oe=65F3995E)