Зустріч студентів-україністів Софійського університету Святого Климента Охридського з професоркою Галиною Мацюк

11.04.2024 | 10:18

8.04.2024 р. студенти 2-4 курсів, які вивчають українську мову та літературу в університеті Святого Климента Охридського (м. Софія, Болгарія), обговорювали питання, пов’язані із мовознавчим аналізом проблеми взаємодія мови та війни з контексту навчального матеріалу з лексикології. Модератор зустрічі – доцент д-р Албена Стаменова. Зустріч відбувалася в інтерактивній формі. Проф. Г. Мацюк зосередила увагу на розкритті  впливу війни як нового екстралінгвістичного чинника на систему і функції української мови.

Студенти ознайомилися з такою ознакою, як «лексика повсякденності в екстремальних умовах війни», виокремлення якої відбулося під впливом соціологічної теорії повсякденності. Студенти дійшли висновку про відмінності між одиницями щоденного вжитку, елементарним словником людини і словником комунікативно-громадської сфери та щоденного комунікативного світу носія мови, який проживає повсякденність в умовах повномасштабної війни. Також студенти проаналізували тематичні групи лексичних одиниць, які відображають лексику повсяденності в час війни.