Виробнича (переддипломна) практика (япон.)
Тип: Нормативний
Кафедра: сходознавства імені професора ярослава дашкевича
Навчальний план
Семестр | Кредити | Звітність |
11 | 3 | Диференційований залік |
Практичні
Семестр | К-сть годин | Група | Викладач(і) |
11 | 90 | ФЛя-21м | ГОРОШКЕВИЧ Олена |
Опис курсу
Переддипломна практика є невід’ємною частиною процесу підготовки фахівців у вищих навчальних закладах, вона є завершальним етапом формування фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр”. Виробнича (переддипломна) практика – вид навчальної роботи, спрямований на поглиблення та закріплення теоретичних і практичних знань, отриманих магістрами у процесі навчання. Предметом цієї практики є науково-дослідна робота як специфічний вид науково-практичної діяльности в галузі науки й освіти.
Переддипломна практика підготовки фахівців за освітнім рівнем “магістр” проводиться відповідно до навчального плану в 3 семестрі тривалістю два тижні. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання як зі спеціальних, так і загальних дисциплін, узагальнюються результати збору матеріалу за темою магістерської роботи та результати його дослідження.
Програма складена відповідно до Закону України «Про вищу освіту».
Мета переддипломної практики полягає в тому, щоб забезпечити зв’язок між навчальною і науково-дослідною роботою у вищому навчальному закладі, навчити застосовувати на практиці одержані теоретичні знання сучасних напрямів та методів наукових досліджень у галузі філології; сприяти науковому пошуку методів і способів адекватного застосування одержаних теоретичних знань, розвитку вмінь роботи зі спеціальною науковою літературою, використання сучасних методів проведення наукових досліджень із філології.
Завданням переддипломної практики магістрів є поглиблення філологічної підготовки студентів та закріплення навичок науково-дослідницької роботи, а саме:
- самостійного пошуку необхідної наукової та спеціальної літератури;
- оволодіння сучасними методами збирання, аналізу та оброблення наукової інформації.
- опрацювання та критичного аналізу першоджерел;
- вибору та застосування відповідних наукових методів аналізу матеріалу, що досліджується;
- оволодіння сучасною методологією наукового дослідження;
- закріплення знань, умінь і навичок, здобутих у процесі вивчення дисциплін за магістерською програмою;
- наукового викладу результатів проведеного дослідження;
- підготовки анотації до наукової роботи японською мовою
- підготовки доповіді для виступу на захисті магістерської роботи;
Під час проходження практики магістри повинні вміти:
− виконати збір матеріалу за темою магістерського дослідження;
− працювати з фаховою літературою;
− виконати самостійний аналіз досліджуваного матеріалу;
− оформити дані самостійно проведеного дослідження відповідно до чинних вимог.
Рекомендована література
- Берко А. Ю. та інші. Організація наукових досліджень, написання та захист магістерської дисертації: Навчальний посібник. – Львів: «Новий Світ–2000», 2010. – 282 с.
- Довідник здобувача наукового ступеня: Зб. нормат. док. та інформ. матеріалів з питань атестації наук. кадрів вищої кваліфікації. / За ред. Р.В. Бойка. – К.: Ред. “Бюл. ВАК України”, 2004. – 69 с.
- Крушельницька О. В. Методологія та організація наукових досліджень: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2003. – 192 с.
- Літнарович Р.М. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання / МЕГУ ім. С.Дем’янчука ; Літнарович Р.М., Кубай О.В. – Рівне : Вид-во МЕГУ ім. С. Дем’янчука, 2010. – 44 с.
- Навчально- й науково-дослідна робота студентів-філологів (реферат, курсова, випускна робота з української мови та методики її навчання) : навчальнометодичний посібник для студентів / Пентилюк М.І., Гайдаєнко І.В., Окуневич Т.Г. та ін. – К. : Ленвіт, 2010. – 120 с.
- Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів) : методична розробка / КНУ ім. Т.Шевченка, Ін-т філології ; кер.проекту Г.Ф.Семенюк. – К. : КНУ ім. Т.Шевченка, 2011. – 82 с.
- Приклади оформлення бібліографічного опису у списку джерел, який наводять у дисертації, і списку опублікованих робіт, який наводять в авторефераті // Бюлетень ВАК. – 2008. – №3. – С. 9–13.
- Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Организація та методика науково-дослідницької діяльності: Підручник. – 3-є вид., стер. – К.: Знання-Прес, 2003. – 295 с.
- Як підготувати і захистити дисертацію на здобуття наукового степеня. Методичні поради. – К.: Ред. «Бюл. ВАК України», 2010. – 79 с.
- http://www.mon.gov.ua – Офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
- http://www.nau.ua – Інформаційно-пошукова правова система «Нормативні акти України (НАУ)».