Українська мова за професійним спрямуванням (072 – Фінанси, банківська справа та страхування; 051 – Економіка; 281 – Публічне управління та адміністрування)

Тип: Нормативний

Кафедра: українського прикладного мовознавства

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
216ЮРСА Людмила

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
216ДУДА Леся
ЮРСА Людмила
доцент ФЕЦКО Іванна

Опис курсу

Курс спрямований на розвиток і вдосконалення комунікативної  компетенції фахівця, що ґрунтується на достатньо високому рівні володіння українською мовою, вміннях за усіма комунікативними ознаками культури мовлення, з урахуванням особливостей найбільш доречного стилю мовлення та відповідно до норм сучасної української літературної мови формулювати думку в усній та у писемній формі. Акцент на мотиваційно-практичній (мовленнєвій) складовій курсу – визначальна особливість дисципліни «УМПС». Теоретичне й практичне осмислення усної та писемної форми реалізації мовних знань у професійній сфері (передусім стосується наукового й офіційно-ділового стилю) впливатиме на комунікативну поведінку фахівця – розмовляти так, щоб інші слухали й правильно розуміли співрозмовника, працювати над удосконаленням грамотності – систематично й цільово збагачувати власний словниковий запас унаслідок умілого добирання й опрацювання фахових джерел, відповідної літератури, бути професіоналом у творенні текстів документів, інших жанрів усного та писемного мовлення стилів професійного мовлення і, щонайважливіше, з повагою до інших створювати найбільш сприятливу для досягнення професійних цілей довірливу і безбар’єрну атмосферу спілкування.

Мета – сформувати у студентів засобами української мови лінгвістичну основу для виконання професійної діяльності з урахуванням сучасного комунікативного простору (безпосереднє, опосередковане спілкування у всіх формах і жанрах реалізації)

Завдання:

  • навчити правильно визначати роль і місце державної української мови в майбутній професійній діяльності;
  • удосконалити практичні навички володіння усною та писемною формами сучасної української професійної мови;
  • підвищити загальний рівень культури українського мовлення студентів.

Рекомендована література

Основна

  1. Ботвина Н. Ділова українська мова (офіційно-діловий та науковий стилі) : навч. посіб. Київ : АртЕк, 2001. 280 с.
  2. Волкова Н. Професійно-педагогічна комунікація : навч. посіб. Київ, 2006. 255 с.
  3. Гінзбург М., Требульова І., Левіна С. Українська ділова мова : практичний посібник на щодень. Харків, 2002. 592 с.
  4. Глущик С., Дияк О., Шевчук С. Сучасні ділові папери : навч. посіб. Київ : А. С. К., 2002. 400 с.
  5. Гриценко Т. Українська мова за професійним спрямуванням : навч. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2010. 624 с.
  6. Гуць М., Олійник І., Ющук І. Українська мова у професійному спілкуванні : навч. посіб. Київ : Міжнародна агенція “BeeZone”, 2004. 336 с.
  7. ДСТУ 8301:2015. Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання. Київ: 2016. URL: http://lib.pnu.edu.ua/files/dstu-8302-2015.pdf (дата звернення: 03.03.2021).
  8. Загнітко А., Данилюк І. Українське ділове мовлення: професійне і непрофесійне спілкування. Донецьк : ТОВ ВКФ “БАО”, 2004. 480 с.

Силабус:

Завантажити силабус