Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій

• Про підрозділ
  • Працівники
  • Методичні матеріали
  • Дослідження

Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій Львівського національного університету імені Івана Франка  – це передусім цифрова база діалектних текстів і мікротопонімів, які зафіксували викладачі катедри української мови імені проф.І.Ковалика та студенти філологічного факультету впродовж останніх років.

Мета Лабораторії – забезпечення комплексного дослідження діалектів  української мови з урахуванням сучасних можливостей автоматизованої роботи із текстовим матеріалом; збереження і накопичення живого усного мовлення (аудіо та відеотекстів), що матиме інноваційне значення для праць з синхронної та діахронної діалектології та лінгвістичної географії; збір онімного фактажу, що дасть можливість розвивати ономастичну лексикографію та онімну ареалогію.

Фіксацію діалектного та онімного матеріалу студенти філологічного факультету здійснюють під час проходження діалектологічної практики.

З метою поширення інформації створено YouTube-канал Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій Львівського національного університету імені Івана Франка, який наповнюють відеозаписи діалектного мовлення, зроблені під час діалектологічних практик  студентів філологічного факультету.

Перейти на сайт Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій

Працівники

Методичні матеріали