Основи літературної майстерності

Тип: На вибір студента

Кафедра: теорії літератури та порівняльного літературознавства

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
43.5Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
416доцент ЧЕЛЕЦЬКА Мар’яна

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
416доцент ЧЕЛЕЦЬКА Мар’яна

Опис курсу

Курс пропонує творчі вправи для тренування уяви та навичок письма. Студенти матимуть змогу писати в різних стилях та жанрах: тексти-рефлексії, вірші-імпульси, есеї-роздуми та ін. тексти для виховання у собі естетичних смаків. У курсі, зокрема, передбачено написання власних текстів безпосередньо під час і після прослуханої музики (чи відвіданого концерту), роздуми-рефлексії за картинами художників. Ці практичні навички стануть для студента цікавою подорожжю у світ своєї креативної підсвідомості.

У межах курсу передбачено літературні читання студентами своєї ж творчості та відповідний супровідний фаховий аналіз від викладача.

Рекомендована література

Методичні матеріали:

1. Пильник М. Час писати : набір карток-завдань з креативного письма (65 вправ, 7 розділів, що надихнуть писати) / Мар’яна Пильник. [б.м.]: Проєкт “Співголосся”, [б.р.].

2. Мандрівка через хаос: метафорично-асоціативні карти для себе та бізнесу / колектив авторів. Київ: Колесо життя, 2023. 135 с.

3. Метафорично-асоціативні карти “Перетворення душі” / колектив авторів. Київ: Колесо життя, 2021. 33 с.

4. Андріяшко О Колода метафоричних етнокарт «Пробудження»: URL: https:// https://gra.ua/ua/catalog/metaforicheskie-assotsiativnye-karty-mak

Базова література:

1. Золотківська Т. Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки. / Таіс Золотковська. Чернівці: Книги-XXI, 2023. 272 с.

2. Йогансен М. Як будується оповідання. Аналіза прозових зразків // Йогансен М. Вибрані твори. Київ: Смолоскип, 2001. С. 399–476.

3. Клеон О. Кради як митець: творчий щоденник. Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019. 160 с.

4. Міллер Д. Креативатор: від ідеї до втілення. 2018. 192 с.

5. Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту. Автори: Катерина Зарембо, Ірина Лапшина, Ілона Сологуб, Тарас Доронюк, Анна Юнґен. Київ: Віхола, 2021. 224 с.

6. Семків Р. Як писали класики: поради, перевірені часом. Київ, 2016. 240 с.

Силабус:

Завантажити силабус