Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених філологічного факультету

  • Про нас
  • Команда
  • Новини

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених філологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка створене з метою поглиблення знань, розвитку науки, покращення дисципліни, всебічного розвитку та зростання зацікавлености до наукової роботи в молодіжному середовищі. Підставою для створення і діяльности Товариства є ініціатива студентів філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Наукове товариство студентів, докторантів, аспірантів та молодих вчених філологічного факультету утворили у жовтні 2021 року, воно діє відповідно до Закону України “Про Вищу освіту”.
Засновниками Товариства є студенти філологічного факультету Лесонін Любомир, Дика Марта, Полицька Ольга, Затула Катерина та Васьків Юлія.
Наразі Товариство очолює Сергій Маслій — студент 2 курсу філологічного факультету спеціальности «літературна творчість».
У травні 2022-го року Товариство доклалось до організації та проведення XX Всеукраїнської наукової конференції молодих філологів «Vivat academia».
Тоді ж, у травні 2022-го, члени Товариства стали співорганізаторами та учасниками I Міжнародної мультидисциплінарної студентської інтернет-конференції «Мозаїка наукової комунікації».
У жовтні 2022-го Товариство було реорганізоване: був проведений набір нових членів Товариства, більшість із яких натепер складають студенти молодших курсів, чимало з них виявили свій дослідницький хист ще у Малій Академії Наук. Також членами наукового колективу є студенти старших курсів та аспіранти філологічного факультету, які активно долучаються до діяльности Товариства та проявляють свій учений потенціял, беручи участь у численних конференціях всеукраїнського та міжнародного масштабів.
У травні 2023-го Товариство організовувало дві традиційні конференції: XXI Всеукраїнську наукову конференції молодих філологів «Vivat academia» та II Міжнародну мультидисциплінарну студентську інтернет-конференцію «Мозаїка наукової комунікації».
Крім того, Товариство організовувало лекції на актуальну тематику за участю відомих кваліфікованих філологів. А у вересні 2023-го вперше було проведено лекцію про академічну доброчесність для першокурсників філологічного факультету.
Наразі у планах Товариства проведення щорічних наукових конференцій, круглих столів, присвячених пам’ятним датам, видатним діячам науки та культури, організація лекцій успішних науковців та літературно-акустичних вечорів. Серед планів також налагодити співпрацю із подібними Товариствами філологічних факультетів різних українських університетів.
Товариство активно співпрацює зі Студентською радою та Профбюро філологічного факультету.

Контакти Товариства:
philology.science@lnu.edu.ua

Сергій МАСЛІЙ — Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених філологічного факультету:
Тел.: 067-931-54-77
Ел. пошта: Serhii.maslii@lnu.edu.ua

Дарина ШУМЛЯНСЬКА — Заступниця голови Наукового Товариства з наукової роботи:
Тел.: 097-470-75-70
Ел. пошта: daryna.shumlianska@lnu.edu.ua

Вікторія НЄМЧЕНКО — Секретар Наукового Товариства:
Тел.: 096-437-14-35
Ел. пошта: Viktoriia.Niemchenko@lnu.edu.ua

Статут СНТ

Ми у мережах:

TELEGRAM

INSTAGRAM

Наша символіка

.

.

Наші конференції:

Мозаїка наукової комунікації 2023

Vivat academia 2023

Мозаїка наукової комунікації 2022

Vivat academia 2022

Vivat academia 2021

Vivat academia 2020

Vivat academia 2019

Vivat academia 2018

Vivat academia 2017

НАШІ ВИДАННЯ:

Мозаїка наукової комунікації І

Мозаїка наукової комунікації ІІ

Vivat academia. Збірник студентських наукових праць. Випуск 5

Vivat Academia. Збірник студентських наукових праць. Випуск 6

 

Команда

Сергій Маслій

ФЛТ-21 Голова НТ

Дарина Шумлянська

ФЛФ-31 Заступниця з наукової роботи

Вікторія Нємченко

ФЛУ-22 Секретар

Анастасія Салюк

ФЛУ-42 Членкиня

Юлія Денис

ФЛУ-42 Членкиня

Анна-Соломія Мирончук

ФЛУ-32 Членкиня

Назар Годованець

Аспірант 3 року навчання Член

Ольга Гуменюк

ФЛУ-34 Членкиня

Марина Айзенберг

ФЛЯ-12 Членкиня

Анна-Марія Баб'як

ФЛТ-31 Членкиня

Вікторія Бойко

ФЛУ-31 Членкиня

Анастасія Бушля

ФЛУ-34 Членкиня

Микола Дегтярьов

ФЛТ-22 Член

Марта Деманджара

ФЛО-21 Членкиня

Христина Лозинська

ФЛУ-22 Членкиня

Марія М'якуш

ФЛФ-31 Членкиня

Юлія Метенько

ФЛУ-32 Членкиня

Софія Надточій

ФЛУ-13 Членкиня

Злата Павліченко

ФЛЯ-21 Членкиня

Яна Питлюк

ФЛТ-21 Членкиня

Марія Русановська

Аспірантка 1 року навчання Членкиня

Карина Чемерис

ФЛЯ-31 Членкиня

Оксана Чорній

ФЛО-42 Членкиня

Назар Дмитрук

ФЛС-11 Член

Олег Качмар

ФЛА-11 Член

Яна Махиня

ФЛУ-23 Членкиня

Анастасія Очеретько

ФЛУ-12 Членкиня

Дар'я Панкратова

ФЛТ-11 Членкиня

Ярина Яриніч

ФЛФ-11 Членкиня

Софія Міхарєва

ФЛА-11 Членкиня

Юстина Ванюк

ФЛТм-21 Членкиня

Марта Дика

Засновниця

Ольга Полицька

Засновниця

Катерина Затула

Засновниця

Юлія Васьків

Засновниця

Любомир Лесонін

Засновник

Катерина Рязенцева

ФЛС-31 Членкиня

Ростислав Іванішин

ФЛХ-31 Член

Тарас Деліу

ФЛО-31 Член

Мрак Катерина: практика з корпусної лінгвістики як приклад зв’язку мовознавства з цифровими технологіями

18.06.2025 | 10:09

Практика — це особливий період у житті кожного студента, якого з нетерпінням чекають і ретельно готуються. Я це зрозуміла ще з бакалаврату на прикладній лінгвістиці Національногоуніверситету «Львівська політехніка». Однак там практики з корпусної лігвістики не було. Тому я радію, що  програма ОПП «Прикладна лінгвістика» на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка дає змогу відчути себе частиною справжньої наукової спільноти, яка працює над цифровізацією мови, створенням корпусів та сучасних лінгвістичних ресурсів, адже моя виробнича практика відбувалася у відомій в Україні...

Читати »

Діана-Марія Федорів про виробничу практику з корпусної лінгвістики

17.06.2025 | 17:44

Мій другий семестр у магістратурі завершився новим і цікавим етапом роботи – практикою з корпусної лінгвістики в Українському мовно- інформаційному фонді НАН України (2 – 15 червня 2025р.), де ми, магістри-прикладники, отримали завдання укласти фрагменти словника термінів на матеріалі корпусу наукових публікацій до теоретичних розділів наших магістерських досліджень.
Усі види завдань передбачали використання інформаційних технологій. Спершу потрібно було створити текстовий корпус. Підготовка 20-ти наукових статей та їх нормалізація дозволили поглибити розуміння технічних вимог до текстів, які використовуються для лінгвістичного аналізу. Робота...

Читати »

Розпочалася літня академія перекладу та міжкультурної комунікації

17.06.2025 | 13:30

З 17 по 21 червня 2025 року кафедра філології гуманітарного факультету Українського католицького університету проводить Літню академію перекладу та міжкультурної комунікації – навчальний і культурний проєкт, організований за підтримки Польського інституту в Києві та у співпраці з Кафедрою польської філології ЛНУ ім. Івана Франка. Відбулося урочисте відкриття академії. Цьогорічна вона буде присвячена сучасній польській літературі, а головним героєм перекладацьких воркшопів стане Славомір Мрожек – класик польської прози ХХ століття, чия творчість досі малознана в Україні.
27 учасниць та учасників Академії, зокрема...

Читати »

Науково-методологічний семінар кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства: Ангеліна Столітня

16.06.2025 | 22:03

16 червня 2025 року відбувся науково-методологічний семінар кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка із доповіддю аспірантки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Ангеліни Столітньої.

У доповіді на тему “Тиша марґінесу: стара жінка як не-присутня в культурі” доповідачка представила напрацювання у межах  теоретичного розділу дисертації, присвяченої аналізові зображення жіночого старіння в українській прозі кінця ХХ – першої чверті ХХІ століття. Розпочавши з парадоксу невидимості, яка нерідко переростає у зображення страшного...

Читати »

ІННОВАЦІЙНІ СТРАТЕГІЇ ВИЩОЇ ЛІНГВІСТИЧНОЇ ОСВІТИ

16.06.2025 | 17:00

Нещодавно на базі Сумського державного університету відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні інновації соціальних комунікацій та іноземної філології в умовах кризи», що об’єднала дослідників із понад 10 країн, зокрема України, Польщі, Сербії, Марокко, США, Туреччини та Німеччини. На ній виступила проф. кафедри загального мовознавства Соломія Бук із доповіддю про впровадження курсу «Цифрові технології для української мови». Вона наголосила, що цифрові технології можуть слугувати вектором стійкості в умовах війни, яка спричинила необхідність термінової трансформації освітнього процесу: інтеграція сучасних інструментів ШІ у...

Читати »