Дата проведення: 22.02.2017
Місце проведення: Львівський національний університет імені Івана Франка

Шановні Пані та Панове!

Із приємністю запрошуємо Вас узяти участь у заходах з нагоди 190-річчя львівської полоністики, що передбачають наукову конференцію «Полоністика у ХХІ столітті: між локальним і глобальним. До 190-річчя польської філології у Львівському університеті», яку організовує кафедра польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, інтеграційну зустріч «I Biesiada Polonistyczna» і методичний семінар для вчителів польської мови з Львівської області. Заходи відбуватимуться 17-20 листопада 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Головною метою нашої зустрічі стане інтеграція полоністичного середовища, презентація індивідуальних і колективних наукових досягнень. Часто, на жаль, ми мало знаємо одні про одних, про нашу наукову й навчальну діяльність, не використовуємо доробку інших науковців. Ми б дуже хотіли, аби наша зустріч стала відкритою і циклічною, щоб ми могли раз на рік зустрітися, поділитися своїми досягненнями, а також разом напрацювати шляхи розв’язання проблем, яких чимало. Ми запрошуємо не тільки заслужених наукових працівників, а також (а може, передусім) молодих науковців, котрі тільки розпочинають свій полоністичних шлях. Ми також запрошуємо вчителів чи викладачів, які, можливо, ще не почали науково аналізувати свою дидактичну діяльність у школах (середніх, суботніх, приватних мовних школах та ін.), вищих навчальних закладах, але хотіли б поділитися своїм практичним досвідом. Під час зустрічі «I Biesiada Polonistyczna» буде можливість виступити перед теоретиками з університетських кафедр: ми дуже зацікавлені в інтеграції української полоністики з іншими полоністичними осередками за кордоном, інтеграції поколінь, але передусім  – викладачів з учителями. Отже, ласкаво запрошуємо друзів української полоністики з Польщі та інших сусідніх країн.

Під час конференційних засідань пропонуємо зосередитися на таких питаннях:

• досягнення локальних полоністичних осередків і виклики, які стоять перед ними;
  • співпраця університетської полоністики зі шкільною практикою;
  • сучасні горизонти мовознавчих, літературознавчих та культурологічних досліджень у галузі полоністики.