Кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства

• Про кафедру
  • Конференції
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства заснована 2001 року на філологічному факультеті. Однак свій родовід кафедра веде з 1909 року, коли у Львівському університеті було відкрито Кафедру порівняльного літературознавства. Її першим завідувачем був Ян Каспрович.

Сьогодні кафедрою завідує проф. Микола Ільницький. На кафедрі працюють проф. Михайло Гнатюк, доц. Василь Будний, доц. Олена Галета, доц. Мар’яна Гірняк, доц. Марія Зубрицька, доц. Ірина Старовойт, доц. Тарас Лучук, доц. Богдан Пастух, доц. Зоряна Дрозда, асис. Юлія Тепла, асис. Уляна Федорів.

12435606_886350168100677_1942069267_n

Кафедра  забезпечує викладання таких курсів: “Вступ до літературознавства”, “Теорія літератури”, “Історія українського літературознавства”, “Історія світової літератури”, “Порівняльне літературознавство”, “Теорія і практика перекладу”, “Історія літературної художньої критики”, “Українське еміграційне літературознавство”, “Антропологія літератури”, “Розвиток теоретичних концепцій в українському літературознавстві XIX-XX ст.”, “Іван Франко і проблеми теорії літератури”,  “Літературна герменевтика”, “Семіотика”, “Українська література ХХ ст. і ключі до постколоніалізму”, Українська інтелектуальна проза”, “Повоєнна еміграційна критика”; спецкурсів – “Текстологія”, “Літературознавча думка в Західній Україні 20-30-х рр. ХХ ст.”, “Основи літературної комунікації”, “Історіографія українського літературознавства”, “Тарас Шевченко і світова література”, “Теоретична рамка перечитування української класики”, “Основні проблеми теорії літератури”, “Художній та теоретичний дискурс українського модернізму”, “Методологія літературознавчих студій”.

Опубліковано підручник “Порівняльне літературознавство” (В. Будний, М. Ільницький. Львів, 2007; К., 2008), курс лекцій “Історія української літературної критики (ХІХ – початок ХХ ст.)” (М. Гнатюк, Брно-Львів, 2013) , навчальний посібник “Українська літературознавча думка ХХ століття (Західна Україна, еміграція)” (М.Ільницький, 2015), а також низку наукових  перекладів. Головні напрями наукових досліджень: ідейно-естетична та інтерпретаційна концепції модерної доби, теорія літературного процесу, проблеми наратології, імагології, рецепції, ідентичності, поетики досвіду і антропології літератури. Опубліковано чимало наукових праць, зокрема, збірник “Слово про вченого (до 75-річчя з дня народження Миколи Ільницького” (Львів, 2009); “Мистецтво творять шал і розум (до 100-річчя від дня народження Богдана Ігора Антонича)” (Львів, 2009). З 2002 при кафедрі діє аспірантура. За час існування кафедри захищено 2 докторських і 9 кандидатських дисертації.

Кафедра підготувала міжнародні конференції “Класична поетика і естетика постмодерної доби: заперечення чи трансформація?” (2003), “Література в системі міждисциплінарних зв’язків” (2007), “Література на пограниччі: амбівалентність, гібридність, долання кордонів” (2012).

Науковці кафедра підтримують контакти з Варшавським, Яґеллонським, Ряшівським, Познананськм, Вроцлавським університетами та Університетом імені Адама Міцкевича (Польща), Інститутами славістики Віденського та Зальцбурзького університетів (Австрія), Університетом Гумбольдта в Берліні та Університетом міста Вюрцбурґ (Німеччина), Гронінгенським університетом (Нідерланди), Університетом імені Монаша (Австралія) та Інститутом українознавчих досліджень Едмонтонського університету (Канада).

електронна адреса кафедри –  teorija.lnu@gmail.com

Співробітники

завідувачІЛЬНИЦЬКИЙ Миколазавідувач
професорГАЛЕТА Оленапрофесор
професорГНАТЮК Михайлопрофесор
доцентБУДНИЙ Васильдоцент
доцентГІРНЯК Мар’янадоцент
доцентДРОЗДА Зорянадоцент
доцентЗУБРИЦЬКА Маріядоцент
доцентЛУЧУК Тарасдоцент
доцентПАСТУХ Богдандоцент
асистент, старший лаборант (сумісник)ТЕПЛА Юліяасистент, старший лаборант (сумісник)
асистентФЕДОРІВ Улянаасистент

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад

Програма конференції “Генераційний феномен як бунт і де(кон)струкція”

26.04.2017 | 23:52

27-28 квітня 2017 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться Всеукраїнська наукова конференція “Генераційний феномен як бунт і де(кон)струкція”.
Запрошуємо усіх зацікавлених!
ПРОГРАМА _блок Титул_друк

Науковий семінар

19.04.2016 | 12:53

20 квітня 2016 року відбудеться науковий семінар
“Модус особистісної ідентичностів художній прозі МУРу”.
Доповідач – аспірантка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Олеся Зварич.
Початок-11.00. Запрошуємо усіх зацікавлених!

«Парадокс японізму»: лекція проф. Кьоко Нумано з Токійського університету іноземних мов

30.03.2016 | 20:41

21 березня 2016 року
в Інституті франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч викладачів і студентів філологічного факультету з японськими науковцями з Токійського університету іноземних мов. Ця зустріч була організована кафедрою теорії літератури та порівняльного літературознавством спільно з кафедрою російської філології, а також кафедрою сходознавства імені проф. Ярослава Дашкевича. Модератором цієї зустрічі був Тарас Лучук, доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства (дещо незвично писати про себе у третій особі, але інформаційний допис передбачає такий формат).
Головною подією стала доповідь...